Luna Blanca Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Luna Blanca Resort & SPA
 • 51 слики
 • SPA & Wellness
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Luna Blanca Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 6км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 314 соби.

  • Стандардни соби (27м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, мах. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (35м², само со поглед на копно, две спални соби оддвоени со врата, едно купатило, мах.4 лица),
  • Апартмани (50м², две спални соби одвоени со врата, дел со дневен престој, две купатила, мах. 3+2 лица)
  • 3 соби за хедикепирани лица.

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима уред, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, пиво само при пристигнување), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – пијалок за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и попладневна ужина, вечера и ужина во доцните часови, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум и специјални увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, повторно користење À la Carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, барови во хотелскиот комплекс, бар на плажа од 10.30-18.00 часот, À la Carte ресторани: Mezzaluna - италијанска кујна, Sushi – кујна од далечниот исток и Anchor - рибен ресторан. Со доплата: доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар и изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата (со ниска брзина) е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња, оддалечена 300м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни. Бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, билијард, соба со игри, масажа, спа и велнес центар. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште, различни програми и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација