Lyra Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Lyra Resort Hotel
 • 66 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Lyra Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кизилаач на 10км од Манавгат и 75км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 485 соби во главна зграда.

  • Стандардни соби (27м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, мах. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (35м², само со поглед на копно, две спални соби оддвоени со врата, едно купатило, мах.4 лица),
  • 3 соби за хедикепирани лица.
  • Стандардни езерски соби (26м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 деца),
  • Фамилијарни езерски соби (27-34м², две спални соби одвоени со врата, во едната спална соба има кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.4 лица).
  • Swim up стандардни соби (27м², една спална, едно купатило, макс.3+1 лица),
  • Swim up фамилијарни соби (29м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица),
  • Swim up со џакузи (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лица)

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима уред, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, пиво само при пристигнување), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 09.00 – 24.00 часот, во диско клубот до 02.00 часот, сладолед за време на одредени часови во текот на денот, бар на плажа и закуска од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите други увозни пијалоци, сите видови на флаширани пијалоци, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, наргиле, услуга во соба, пијалоци во Витамин и Pier баровите.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турски, рибен, италијански, кујна од Далечен Исток, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, бања со пареа, тениски терен, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, мини фудбал. Се доплаќаат: спортови на вода, масажа, осветлување за тениски терен, билијард, компјутерски игри, часови по нуркање. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер и забавен парк.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација