Maya World Golf Side Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Maya World Golf Side Hotel
 • 31 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Maya World Golf Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 5км од центарот на Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 180 соби во 2 блока.

  • Стандардни соби (22м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Економски соби (28-32м², една голема соба со кревети на спрат и разделени со параван, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • 2 соби за хендикепирани лица (28-32м², една голема соба со кревети на спрат и разделени со параван, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина или када, фен, клима, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, вечера и доцна ужина. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 23:00 часот. Бар на плажа од 10:00 до 17:00 со безалкохолни пијалоци, пиво и вино. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци на плажа после 17:00 часот, À la Carte рестораните со претходна резервација и сите пијалоци во диско клубот (во Maya World Hotel).

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар за ужина, бар на базен, бар на плажа, À la Carte ресторани - турски и рибен. Доктор, перална, фризер, дадилка, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, WI - FI интернет низ цел хотел се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 400м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни на базен и на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, сауна, масажа и билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација