Melas Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Melas Resort
 • 24 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Melas Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 2 km од Сиде и 65 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 304 соби во главна зграда.

  Стандардни соби со поглед кон копно (20 m², една спална соба со два единечни кревети + еден екстра кревет, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Стандардни соби делумен поглед море (20 – 24 m², една спална соба со два единечни кревети и една софа, едно купатило, макс.2+2 деца).

  Стандардни соби поглед море (20 – 24 m², една спална соба со два единечни кревети и една софа, едно купатило, макс.3+1 лица).

  Големи соби (28 m², една голема спална соба со два единечни кревети, две софи, едно купатило, макс.3+1 дете).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалаци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, ламинатен под, сеф, сателитска телевизија и музички канали, балкон. Нема француски кревети во хотелот.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга на храна и пијалаци - шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна закуска, бифе доцна навечер и ран појадок, мини бар во собите, свежо цеден сок за појадок, À la Carte ресторан со претходна резервација и само еден ресторан може да се користи еднаш за време на престојот, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед за време на одредени часови, пијалаци во диско клубот до 02:00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци кои што не се на менито, премиум увозни и домашни пијалаци, специјални вина, сите флаширани пијалаци и пијалаци во лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, рибен и интернационален (интернационалниот ресторан не прифаќа деца под 9 години), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI – FI интернет конекција (ниска брзина) е достапна во целиот хотел.

 • Плажа

   Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, четири тобогана (во Melas Holiday Village), фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, сквош, мини голф.

  Се доплаќаат: масажа, спа центар, билјард, спортови на вода, осветлување за тениски терен и часови по тенис.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб (лоциран во Melas Holiday Village) за деца од 4 - 12 години и клуб за тинејџери од 13 – 16 години со различни активности и програми, мини диско навечер.

  Хотелот е реновиран делумно во 2021 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација