Orange Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Orange Palace
 • 60 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Orange Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 7 км од Сиде и 57 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 180 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (26м²; една спална соби со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (35м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Економски соби (20м², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс.2 лица).

  Супериор соби (33м², спална со француски кревет, едно купатило, ВИП сет, макс. 2 лица).

  Кралски апартман (85 м², една спална со француски кревет и џакузи, посебно купатило, ВИП сет, макс. 2 лица).

  Сите соби се со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), LCD TV со сателитски програми, ламинатен под, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, попладневни торти и колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и неколку увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во собите, бар на плажа со закуски од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со резервација два дена однапред и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени, сите локални и увозни вина во шише, сите пијалоци по 24:00 часот, увозен шампањ, свежо цедени сокови, Vitamin бар на плажа, турско кафе, наргиле, услуга во соба, сите пијалоци во Disco club.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (италијански и мексикански),  бар на плажа со закуски, бар покрај базен, лоби бар.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 350 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Има бесплатен превоз до плажа во текот на денот.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат.

  Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација