Orfeus Park Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Orfeus Park Hotel
 • 17 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Orfeus Park Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 9 км од центарот на Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 296 соби.

  Стандардни соби (23м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (43м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), ламинатен или ќерамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладне колачи, чај и кафе. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, храна и пијалоци на плажа од 10:00 до 17:00, сладолед во одредени часови во денот покрај базен.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови на базен и на плажа. Доктор на барање, телефон, факс се доплаќаат. WI-FI интернет во цел хотел е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 350м од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалка, фитнес центар, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, масажа, компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, во вечерните часови шоу програми или музика во живо. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација