Orfeus Queen Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Orfeus Queen Spa
 • 22 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Orfeus Queen Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 9 км од центарот на Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 178 соби.

  Стандардни соби (23м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Економски соби (исти како стандардните соби, само немаат балкон).

  Фамилијарни соби (43м², макс.2+2 лица). Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладне колачи, чај и кафе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, храна и пијалоци на плажа од 10:00 до 17:00, сладолед во одредени часови во денот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови на базен и на плажа. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, сеф се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата во цел хотел е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 350м од хотелот. Бесплатни лежалки и чадори за сонце. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалка, фитнес центар, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, масажа. Забавни програми и мини клуб за деца од 4 - 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца

Локација