Oz Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Oz Side
 • 22 слики
 • Во близина на центарот
 • Поволни цени
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Oz Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сиде на 1.500 метри од центарот и 64 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 92 соби кои се наоѓаат во една главна зграда.

  • Стандардни соби (една спална соба, едно купатило макс. 2+1 лице),
  • Стандардни соби со кревети на спрат (исто како стандардните, само со кревети на спрат за деца, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе или чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22:00 часот, концентрирани овошни сокови. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, сите пијалоци подле 22:00ч. Храната и пијалоците на плажа се доплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса. Доктор, услуги за перење, телефон, факс, сеф (само на рецепција и со доплата) интернет и комјутерски игри, продавници, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција се доплаќа.

 • Плажа

  Гостите ја користат јавната плажа која е оддалечена од хотелот околу 800м. Лежалки и чадори се плаќаат. Пешкири за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билијард и комјутерски игри, спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Локација