Oz Side Premium Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Oz Side Premium Hotel
 • 44 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Oz Side Premium Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 11км од Манвагат и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупен број на соби 476.

  • Стандардни соби (32-35м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (48м², се наоѓаат во анекс зградата, две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица),
  • Економски соби (25м², стандардна соба без балкон која гледа во ходниците, макс. 2+1), и 5 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ultra Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина, слатки, полноќна шведска маса, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот, сладолед во одредени часови, свежо цедени сокови само за појадок, слаткарница, бар на плажа до 10:00 до 17:00 часот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, услуга во соба, свежо цедени сокови (освен за појадок), пијалоци во Irish pub, À la Carte – италијанскиот ресторан е со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Latapet – турска кујна, Tulsushi – азиска кујна, бар на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, перење и хемиско чистење, бебиситер, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција во соби и на јавни места е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа оддалечена 150 метри од од хотелот, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски терени, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, билјард, компјутерски игри, масажа, SPA & Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, програма за деца во текот на денот, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација