Paloma Oceana Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Paloma Oceana Resort
 • 50 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Paloma Oceana Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 5км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 482 соби во 2 главни згради и бунгалови.

  • Стандардни Бунгалов Соби во Градина: (30м², една спална соба со француски кревет и софа, едно купатило, макс.2+2лица).
  • Фамилијарни Поврзани Соби: (30+30м², две спални, две купатила, макс. 4+1 лице).
  • Фамилијарни Апартмани во Градина: (60м², две спални соби, две купатила, макс. 3+2 лица).
  • Стандардни Соби во Главна Зграда: (40м², една спална соба со француски кревет и софа, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Lake Villas: (90м², лоцирани во градината покрај базенот, имаат две спални соби, една дневна соба и две купатила, макс. 5 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет, балкон.

 • Услуга

  Luxury Ултра сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна закуска, закуска доцна навечер, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слатки, À la Carte ресторани (турски, интернационален, медитерански) со претходна резервација, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, кинески и Steak House À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: интернационален, турски, морска храна, Steak House ресторан, кинеска кујна. Бaрови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Се доплаќаат: доктор, перење, бебиситер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, фризер, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните кабани на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, гимнастика. Се доплаќаат: спортови на вода, осветлување за тениски терени и опрема, центар за убавина и Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, и навечер шоу програми за возрасни и деца. Мини клуб за деца помеѓу 04-12 години со специјални програми. Тинејџерски клуб за деца од 13-16 години со дел за социјални медиуми и соба за игри.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација