Pegassos World

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Pegassos World
 • 23 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Pegassos World

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул регионот, 70км од аеродромот во Анталија и 7км од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 819 соби во повеќе блокови.

  • Економски соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).
  • Фамилијарни соби без балкон со поглед на копно (33м², една спална соба со раздвоени кревети, една спална соба со два кревети на расклопување, разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарана соба со балкон - поглед на копно (36м², една спалана соба со француски лежај, една спалана соба со два кревети на расклопување, разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарна соба со балкон и делумен поглед на море (36м², една спалана соба со француски лежај, една спалана соба со два кревети на расклопување, разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило, со туш кабина, фен, централна клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), сет за кафе и чај (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички подови.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - Главен ресторан со отворена шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, шведска маса за деца и ресторан, ресторан за ужина на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво до 17 часот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, до 01:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, коктели, сладолед, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, вафли, пуканки, турско кафе, флаширани пијалоци, пијалоци во диско клубот, храна и пијалоци полсе 01:00 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - турска, италијанаска и азиска кујна, барови околу комплексот. Доктор, дадилка, перална, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се со доплата. WI - FI интернет конекција е бесплатна само во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 250м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа, мини фудбал и гимнастика. Со доплата: спортови на вода, турска бања, сауна, масажа, осветлување за тениски терени, спа и центар за убавина, школо за нуркање, билијард и центар за игри. Забавни програми во текот на денот на базен и на плажа, натпревари за деца и возрасни во вечерните шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 16 години, поделени во групи според возраста, со специјални програми, забави, мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација