Ramada Resort By Wyndham Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Ramada Resort By Wyndham Side
 • 17 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Ramada Resort By Wyndham Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гундоду на 16км од Сиде и 60км од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 290 соби во три блока.

  • Стандардни соби (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице
  • Фамилијарни соби (50м², две оддвоени спални соби, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Супериор соби (30м², една голема соба со француски кревет, еден единачен кревет и кревет на расклопување, макс. 2+2 лица).
  • Економските соби се исти како и Стандардните, но немаат балкон
  • 2 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со приватно купатило, со туш кабина, фен, централна клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), сет за кафе и чај (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички подови.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини на бар на базен и бар на плажа, вечера, доцна вечерна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, бар на плажа за ужина и пијалоци од 10:00 до 17:00 часот, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот, само во еден од рестораните. Не е вклучено: увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - турски и рибен ресторан, бар за ужина на базен, витамински бар, бар на плажа, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, интернет кафе, шопинг центри се со доплата. WI - FI интернет конекција со бавна брзина е бесплатен во хотелот и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 600м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни. Бар на плажа, кабини за пресоблекување и има тушеви на располагање на плажата. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 6 лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, спа и центар за убавина. забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација