Riolavitas Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Riolavitas Resort & Spa
 • 39 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Riolavitas Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Соргун на 75км од аеродромот во Анталија и 8км од градот Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 362 соби.

  • Стандардни Соби: (35м², една спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, една софа или кревет на извлекување, едно купатило, макс 2+1 лице).
  • Swim Up Соби: (35м², една спална соба, едно купатило, директен пристап на базен, само за возрасни макс. 3 лица).
  • Фамилијарни Соби: (55м², две спални соби, две купатила, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, папучи, централен клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за кафе и чај, ламинат на подот, Wi-Fi интернет конекција, сателитска LCD TV и музички канали и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, детска шведска маса, ресторан за закуска на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, диетална и вегетаријанска храна во главниот ресторан, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Gusto – медитаранска кујна, Verde – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, (затворени во летниот период), базен за релаксирање (+16), лизгалки на вода фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни. Масажа, Wellness & SPA центар, спортови на вода, билјард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми покрај базенот и на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација