Royal Atlantis Spa & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Atlantis Spa & Resort
 • 69 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Atlantis Spa & Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гундоду на 15км од Сиде и Манавгат и 45км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 288 соби.

  • Супериор Стандардни Соби: (24м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Стандардни Соби во Градина: (30м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби во Градина: (две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс 4+1 лица).

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се полни при пристигнување со безалкохолни пијалоци и вода), сателитска LCD TV и музички канали, ламинат на под, керамички плочки на под во собите во градина, Wi-Fi интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне ужина, вечера, доцна вечера, сите локални и некои увозни алкохолни (достапни само во лоби барот) и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, слаткарница, бар на плажа со ужина и пијалоци од 10:00 – 18:00 часот, сладолед во одредени часови. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на листата, специјални увозни пијалоци и вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, сладолед, Витамин бар, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – медитерански, турски ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во лоби и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, SPA & Wellness центар, куглање, билјард. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми во вечерните часови за возрасни. Мини клуб за деца од 04 – 12 години, со разни програми во текот на денот и вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација