Royal Dragon

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Dragon
 • 35 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • На плажа
 • Теретана и СПА

color:#1F4E79;mso-themecolor:accent1;mso-themeshade:128">ROYAL DRAGON HOTEL – 5* - EVRENSEKI – SIDE Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">: Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Евренсеки, mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> 5 color:#33333

Инфо Royal Dragon


ROYAL DRAGON HOTEL – 5* - EVRENSEKI – SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, 5 км од Сиде и 48 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 564 соби. Супериор стандардни соби (40 м²; една спална соба и едно купатило со када, макс. 3+1 дете), Дуплекс фамилијарни соби (60 м²; на спрат има една спална соба и купатило, а на приземје спална соба за деца и купатило со туш, не се одвоени со врата, макс.4 лица), Фамилијарни соби со конектирачка врата (60 м²; две спални соби, едно купатило, собите се одвоени со врата, макс.2+2лица), Јуниор апартман (70 м²; една спална соба, една дневна соба, две купатила и џакузи во спалната, макс 2+1 дете), Кралски апартман (100 м²; две спални соби, една дневна соба, две купатила, едно со џакузи, макс.4 лица) и 5 соби за лица со попреченост.


Собите се со страничен поглед на море, со поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со туш или када, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, тепих на под, LCD TV со сателитски програми, WI-FI интернет конекција, балкон.


Услуга: Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, доцна навечер закуска, диететско бифе, бифе за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на вечерата, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, услуга во соба.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte  ресторани – Dulciena (италјански), Firuze (турски), Dorado (морска храна) и Zen – кујна од Далечниот Исток, Dorado ибен), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите и во целиот хотел е бесплатна.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.


Спорт и забава: Отворени и затворени (затворени во лето) базени за возрасни и деца, Аква парк со лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, куглање, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, забавен парк и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, забавен парк (не е дозволен за деца под 7 години), мини диско навечер.


Забелешка: Аква паркот и забавниот парк се достапни и бесплатни за гостите од хотелите Royal Dragon Hotel и Royal Taj Mahal Hotel.


 


www.royaldragonhotel.com.tr 


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација