Royal Dragon Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Dragon Hotel
 • 37 слики
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Dragon Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, 5км од Сиде и 48км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 564 соби.

  • Супериор Стандардни Соби: (40м²; една спална соба и едно купатило со када, макс3+1 дете).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (60м²; на спрат една спална соба и купатило и на приземје спална соба за деца и купатило со туш, нема врата помеѓу, макс.4 лица).
  • Фамилијарни Соби со Конектирачка Врата: (60м²; две спални соби, едно купатило, има врата помеѓу собите, макс.2+2лица).
  • Јуниор Апартман: (70м²; една спална соба, една дневна соба, две купатила и џакузи во спалната, макс 2+1 дете).
  • Кралски Апартман: (100м²; две спални соби, една дневна соба, две купатила, едно со џакузи, макс.4 лица).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Собите се со страничен поглед на море, со поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со туш или када, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, тепих на под, LCD TV со сателитски програми, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, доцна навечер закуска, бифе со диетална храна, бифе за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, услуга за сладолед за време на вечерата, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Dulciena –италјанска кујна, Firuze –турска кујна, Dorado – морска храна и Zen – кујна од Далечниот Исток, Dorado – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите и во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворени во лето) базени за возрасни и деца, Аква парк со лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, куглање, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, забавен парк и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, забавен парк (не е дозволен за деца под 7 години), мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација