Royal Taj Mahal Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Royal Taj Mahal Hotel
 • 56 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Taj Mahal Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, 5км од Сиде и 48км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 450 соби.

  • Супериор Стандардни Соби: (52м²; една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.3+1 лице).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (70м²; на спрат една спална соба и купатило, на приземје спална соба за деца и купатило со туш, врата на спалната соба на спрат, макс.4 лица).
  • Фамилијарни Соби со Конектирачка Врата: (77м²; две спални соби со врата помеѓу, едно купатило, макс, 4 лица).
  • Јуниор Апартман: (85м²; една спална соба, една дневна соба, купатило со џакузи, соби со поглед на море, макс.2 лица).
  • Taj Mahal Фамилијарни Соби: (77м²; две спални соби и ходник, спалната соба за родители е со купатило со џакузи, другата спална соба е поврзана со ходникот и има туш, макс.4 лица).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Собите се со страничен поглед на море, со поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, тепих на под, LCD TV со сателитска програма, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торти, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, услуга за сладолед за време на вечерата, слаткарница, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени овошни и зеленчукови сокови, увозен шампањ, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Gusto Della Note –италијанска кујна, La Filika – морска храна и Agra – мексиканска и индиска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција со ниска брзина во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени затворени (затворени во лето) базени за возрасни и деца, еден базен е полуолимписки, аква парк со лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терен, куглање, билијард, Луна парк, сите спортови на вода се доплаќаат. Аква Паркот и Луна Паркот се користат заедно со Royal Dragon Hotel. Stone Sport Complex – тениските игралишта навечер, опрема и курсеви се со доплата. Забава во текот на денот натпревари и различни програми навечер, шоу програми, забавен парк и мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација