Sandy Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sandy Beach
 • 47 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">SANDY BEACH HOTEL – 4* - SIDE - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">во Сиде на Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">1,5 mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:

Инфо Sandy Beach


SANDY BEACH HOTEL – 4* - SIDE - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде на 1,5 км од градот и 65 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 261 соби во неколку блокови. Стандардни соби (15-25 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1лице). Фамилијарни соби (31 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица). Економски соби (15 м², една спална соба, едно купатило, на приземје не се реновирани, макс.2 лица).


Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (само вода на пристигнување), сеф (се доплaќа), сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, ноќна закуска, сладолед за време на одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци по 24:00 часот, пијалоци во Диско клубот.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб три пати неделно. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перење, хемиско чистење и пеглање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција се доплаќа.


Плажа: Хотелска песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. (Промена на крпите се доплаќа).


Спорт и забава: Надворешни базени за ворасни и деца, фитнес, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, масажа и билјард.
Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, мини клуб за деца од 4-1
1 години, детско игралиште и мини диско навечер.


 


Хотелот е реновиран во 2016 година.


www.sandybeachotel.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 


 


 


 


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација