Seaden Quality Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seaden Quality Resort & SPA
 • 96 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Seaden Quality Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 3 км од Сиде и 64 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 356 соби.

  Стандардни соби (35-40м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби со едно купатило (40м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.3+1 лице).

  Фамилијарни соби со две купатила (50м², две одвоени спални соби, две купатила, макс.3+1 лице).

  Стандардни делукс соби (38м², една спална соба со кружен кревет, едно купатило, џакузи на балкон, поглед на море, макс.2 лица).

  Стандардни соби со директен пристап на базен (35-40м², една спална соба со дупли кревет, едно купатило, директен пристап на базен, макс.2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина и фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  b - 24 часа услуга на храна и пијалоци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, ноќно бифе, сладолед во одредени часови во денот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци (еден бар е отворен 24 часа), свежо цеден сок од портокал само за појадок, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименки, свежо цедени сокови (освен за појадок), специјални локални и увозни вина, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, италијански и интернационален ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб.

  Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перење и хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Со доплата: сите спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, соба за игри.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, мини клуб за деца од 4 - 12 години, игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација