Seaden Sea Planet Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seaden Sea Planet Resort & Spa
 • 29 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

SEADEN SEA PLANET RESORT & SPA - 5* - KIZILOT – MANAVGAT Локација: Хотелот се наоѓа во Кизилот на 12 км од Манавгат и 72 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 460 соби. Стандардни соби (28 м², една спална соба со брачен кревет+ 1 единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице). Економски соби (28 м², една спална соба,брачен кревет и 1 единечен кревет едно купатило, француски балкон и са

Инфо Seaden Sea Planet Resort & Spa


SEADEN SEA PLANET RESORT & SPA - 5* - KIZILOT – MANAVGAT


 

Локација: Хотелот се наоѓа во Кизилот на 12 км од Манавгат и 72 км од аеродромот во Анталија.

 

Сместување: Вкупно 460 соби. Стандардни соби (28 м², една спална соба со брачен кревет+ 1 единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице). Економски соби (28 м², една спална соба,брачен кревет и 1 единечен кревет  едно купатило, француски балкон и само со поглед на копно, макс. 2+1 лице). Комфорт Стандардни соби се исти како Стандардните соби, но со директен поглед на море од повисоките катови. Фамилијари соби (48 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица) и 5 соби за лица со попреченост. Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво при пристигнување, потоа се надополнува со вода секој ден), електричен бокал и сет за кафе и чај (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, WI - FI интернет конекција, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено- Главен ресторан за шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, доцна вечерна ужина, ран појадок, сладолед во одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (еден бар е отворен 24 часа), À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот во еден од нив. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, некои локални и увозни вина, наргиле, услуга во соба, сите пијалоци во центарот за убавина и ноќниот клуб.


Содржина: Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански, рибен, Далечен Исток и мексикански, барови низ целиот хотелски комплекс, диско клуб. Доктор, перална и хемиско чистење, пеглање, фризер, фен, чување деца, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се со доплата. WI - FI интернет конекција е бесплатна низ целиот хотел.


Плажа: Хотелска плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.


Спорт и забава: Внатрешен (затворен во лето) и надворешни базени за деца и возрасни, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, центар за убавина, осветлување на тениски игралишта и опрема, масажа, билијард, соба за играње.


Забавни програми со професионални тимови во текот на денот и шоу програми навечер, мини клуб за деца од 4 до 12 години, игралиште, мини диско навечер.


www.seadenhotels.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација