Seamelia Beach Resort Hotel & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seamelia Beach Resort Hotel & SPA
 • 32 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Seamelia Beach Resort Hotel & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, на 45км од аеродромот во Анталија и 10км од Сиде и Манавгат.

 • Сместување

  Вкупно 300 соби.

  • Стандардни Соби: (35м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1лице).
  • Соби со Кревети на Спрат: (35м², една голема соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (50м², две одвоени соби со врата, 2 купатила, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, фен, централен клима уред која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци и вода), сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и полноќна супа, À la Carte ресторани (турски и кинески) се со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во времетраење од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци по 24.00 часот, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, À la Carte ресторани (италијански и рибен) се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, сите пијалоци во диско.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турска кујна, италијанска кујна, кинеска кујна, рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, бар за закуски, барови покрај базен и на плажа, диско. Доктор, перење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување на автомобил се доплаќаат. WI-FI интернет конекција до 50mb е бесплатна во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, спортови на вода, билијард, Wellness и центар за убавина се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и навеечер. Мини клуб за деца од 04-15 години поделени во возрасни групи, игралиште, натпревари, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација