SeaShell Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • SeaShell Resort & Spa
 • 41 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо SeaShell Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 55км од аеродромот во Анталија, 10км од Манавгат и 8км од Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 283 соби во три блокови.

  • Стандардни соби (34м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (47м², две спални соби, во едната соба француски и еден единечен кревет, во другата еден единечен кревет, едно купатило, макс.4 лица),
  • Делукс соби (34м², директен поглед на море, кошница со овошје и вино при пристигнување, VIP козметика, секој ден местење кревет, една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш одвоен со стакло од собата и WC (со врата), фен, бањарка, папучи, индивидуален клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, закуска и пауза за кафе попладне, вечера и закуска доцна навечер. Сите локални и никои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 08.00 – 24.00 часот, À la Carte ресторани се со претходна резервација и еднаш за престој во еден од нив, свежо цедени сокови само за појадок, бар на плажа за закуски од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, специјални вина и коктели, увозни пијалоци кои не се на мени листата, услуга во соба, свежо цедени сокови во Vitamin bar, наргиле, енергетски пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Carpaccioo – италијанска кујна, Hunkar – турска кујна, Yosun – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење, фризер, шопинг центар, изнајмување кола, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во цел хотел и на плажа е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (затворени во лето) базени, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Се доплаќаат: СПА центар, масажа, билијард, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, и шоу програми навечер, спортски натпревари покрај базен и на плажа. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација