Seher Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seher Resort & Spa
 • 21 слики
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Seher Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 6км од Сиде и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 260 соби во 5 згради.

  • Стандардни соби (22м², една спална соба со француски + еден единечен ктревет, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни суит соби (30м², две спални соби одвоени со врата на лизгање, едно купатило макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополува со вода и безалхохолни пијалоци), сеф (се доплаќа), ламинатен под, сателитска LCD телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални и некои алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Disco и во Wine House.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турски, рибен, барови, Disco club. Доктор, бебиситер, фен, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуги за перење, хемиско чистење и пеглање, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI- FI интернет пристап е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, еден тениски терен, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар, масажа, соба со пареа, осветлување за тениски терен и опрема, билијард, центар за играње со куглање. Забавни програми - анимации во текот на денот, и различни шоу програми навечер, Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, Мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација