Seher Sun Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seher Sun Beach
 • 16 слики
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Seher Sun Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 6км од Сиде и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 197 соби во три згради.

  • Стандардни соби (24м², една спална соба со француски + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (24м², една спална соба, иста како стандардната, но со француски кревет и кревети на спрат, макс. 2+2 деца).

  Сите соби се со приватно купатило со када и фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода и безалхохолни пијалоци), сеф (се доплаќа), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Disco.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турски, морска храна, барови, Disco club. Доктор, бебиситер, фен, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење и хемиско чистење, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет пристап во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок на 70метри од хотел, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (затворени во летна сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода во Seher Resort Hotel, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар (во Seher Resort Hotel), осветлување на тениски терен и опрема за тенис, масажа, билијард. Забавни програми- анимации, мини клуб за деца од 06-12 години, игралиште и Мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација