Selectum For Two Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Selectum For Two Side
 • 76 слики
 • За парови
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Selectum For Two Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилагач на 10км од Манавгат и 90км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 263 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (28 - 40м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревета, едно купатило, макс.2 лица).

  Романтик делукс соби (30-35 м², една спална со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица).

  Комфорт фамилијарни соби (48 м², две спални соби разделени со ходник, во едната спална има француски кревет, а во другата два единечни кревета, едно купатило, макс. 4 лица).

  Премиум апартмани (65 м², една спална соба, една дневна соба, купатило, макс. 2 лица). Кралски апартман (110 м², две посебни спални соби, една дневна соба, две купатила, макс. 4 лица).

  2 соби за лица со попреченост

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, бањарка, влечки, централен клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. WI – FI интернет е бесплатен.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено  – 24 часа услуга за храна и пијалоци - шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, торта и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед во одредено време во барот покрај базен, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, наргиле, пури, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани (турски, италијански, далечен исток, рибен), барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб.

  Доктор, фризер, телефон, факс, перење, хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска плажа со каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика.

  Се доплаќаат: спортови на вода, СПА центар и центар за убавина, масажа, часови за нуркање, билијард, куглање, компјутерски игри.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Локација