Seven Seas Hotel Blue

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Seven Seas Hotel Blue
 • 52 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Seven Seas Hotel Blue

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Титрејенгул на 70км од аердромот во Анталија и 7 км од Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 357 соби во хотелска зграда и бунгалови.

  • Стандардни Хотелски Соби: (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Стандардни Бунгалов Соби: (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Стандардни Соби со Кревети на Спрат: (25м², главна зграда, една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (43м², две спални соби одвоени со преграда, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф, сателитска ТВ, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сет за кафе и чај, WI-FI интернет конекција и балкон, паркет или плочки на подот, некои од собите се со француски балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, детски ресторан Elmo со шведска маса, палачинки, ресторан за ужина на плажа, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци 24:00 часа на ден, сладолед во одредени часови, пијалоци од концептот во Диско клуб до 02:00 часот. À la Carte ресторани – турски, италијански и азиски - се со претходна резервација и еднаш за време на престојот, диетална и безглутенска храна на барање во главниот ресторан, Seastar ресторан за ужина – детско катче, слаткарница, сладолед. Не е вклучено: останати увозни пијалоци кои не се вклучени во концептот, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, рибен À la Carte ресторан со претходна резервација и доплата, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, италијански, азиски ои рибен, барови околу хотелскиот комплекс Lobby Terrace бар, Ocean Beach бар и Amphitheater бар. Доктор, бебиситер, перење и пеглање (соба за пеглање – бесплатно доколку гостите сами пеглаат), фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во хотелот е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Приватни павилјони на плажа со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, Аква Парк, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, терен за кошарка, одбојка, одбојка на плажа, сауна и турска бања се бесплатни. Џакузи, масажа, осветлување за тениски терени, билјард, компјутерски игри, Wellness & SPA центар, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми со дневни програми покрај базенот и на плажа за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Специјален дел од хотелот за деца – Kid’s World – ресторан за деца со мали маси и столчиња, одредени места за играње во текот на денот, спални соби за деца и бебиња, базен со аква парк за деца со сенка, разни активности – готвење, садење, цртање на лица. Мини забавен парк, мини диско во вечерните часови, сѐ што е потребно за Вашите деца да уживаат и да бидат среќни.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација