Side Alegria Hotel & SPA

  1. Turcija
  2. Antalija
  3. Side
  • Side Alegria Hotel & SPA
  • 42 слики
  • Песочна плажа
  • Во близина на плажа
  • Затворен и отворен базен
  • Лежалки и чадори бесплатно
  • Само за возрасни
  • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Side Alegria Hotel & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
  • Положба

    Хотелот се наоѓа во Кумкој на 8 км од центарот на Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

  • Сместување

    Вкупно 343 соби во една главна зграда и две помошни згради (двокатни, без лифт, преку улица на околу 220м од плажа).

    Стандардни соби (22 м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица).

    Економски соби во помошни згради (18-20 м², една спална соба, макс 2 лица).

    Сите соби (и во главна и во помошни згради) имаат приватни купатила со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода само на пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатни подови, сателитска ТВ програма, музички програми, WIFI, балкон.

  • Услуга

    Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, доцни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 23.00 часот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 со безалкохолни пијалоци и пиво, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој.

    Не се вклучени сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба, пијалоци во Диско клубот.

  • Содржини

    Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторан – турски и рибен, барови покрај базенот и на плажа, лоби бар.

    Доктор, перална, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола, продавници се наплаќа. WI – FI интернет бесплатен во лоби и во собите.

  • Плажа

    Хотелска песочна плажа на околу 200 м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпи за на плажа се бесплатни, а нивно менување е со доплата.

  • Спорт и забава

    Отворен и затворен базен (не работи во летниот период), два тобогани, фитнес центар, пинг-понг, тениски терени.

    Со наплаќа: турска бања, сауна, масажи, билијард, Wellness центар и центар за убавина, компјутерски игри, осветлување на тениски терен и опрема, спортови на вода.

    Забавни програми – лесни анимации во текот на денот и вечерите.

  • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

  • Општо
    • Собна услуга
  • За деца
    • Детско игралиште
    • Клуб за деца
  • Плажа
    • Лежалки за плажа

Локација