Side Breeze Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Breeze Hotel
 • 34 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Breeze Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 8км од Сиде и на 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 263 соби во 3 блока.

  • Стандардни соби (24-27м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс.2+1 лица),
  • Фамилијарни соби со кревети на спрат (30м², една спална соба со француски кревет + кревет на спрат, макс.2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (45м², две спални соби, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на самото доаѓање, а потоа секојдневно се дополнува само со вода), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, пладневно кафе, торта и чај, вечера, сладолед во одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, бар за ужина на плажа од 10.00-17.00 часот, два À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени овошни сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, сите пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, два À la Carte ресторани, диско клуб три пати во неделата. Доктор, дадилка, фризер, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, перална и хемиско чистење, шопинг центар, изнајмување кола - се доплаќаат. Wi-Fi интернет во лоби делот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 260м од хотелот, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за пливање за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата - спортови на вода, wellness центар, центар за убавина, масажи, парна соба, билјард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација