Side Crown Charm Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Crown Charm Palace
 • 60 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Crown Charm Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во Евренсеки, на 7км од Сиде и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 300 соби во една главна и една анекс зграда.

  • Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Економска соба (15м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Делукс соби (32м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Супериор соби (32м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (44м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, вечерно бифе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, пијалоци во бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во одредени часови од денот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и лименки, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и дополнителна доплата, услуга во соба, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: италијанска, рибна и турска кујна, барови околу целиот хотелски комлекс, диско клуб, бар со закуски на плажа. Доктор, чување деца, сервис за перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгални на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билијард, спа центар и масажа. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми, мини диско во вечерните часови, детско кино.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација