Side Crown Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Crown Palace
 • 51 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Crown Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 7км од Сиде и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 513 соби во главна зграда и анекс згради.

  • Стандардни соби (28м², со поглед на копно, една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Економска соба (15м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица),
  • Делукс соби (32м², со поглед кон базен, една спална соба, едно купатило макс. 2+1 лице),
  • Стандардни соби со кревети на спрат (28м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (45м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш, фен, сплит клима уред, мини бар (со вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, вечерно бифе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00, сладолед во одредени часови во денот, пијалоци и закуски во бар на плажа од 10:00-18:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и лименки, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација, услуга во соба и со доплата, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: италијански, турски, мексикански, барови околу целиот хотелски комплекс, диско клуб, бар на плажа со закуски. Дополнително се наплаќа: доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, интернет, шопинг центар, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до плажата.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за деца и возрасни, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, билијард, спа центар и масажа. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, вечерни шоу прогрми. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација