Side Crown Sunshine

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Crown Sunshine
 • 39 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Crown Sunshine

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гундоду на 12км од Сиде и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 290 соби.

  • Стандардни соби (28м², поглед кон копно, една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Економска соба (15м², една спална соба, купатило, макс. 2 лица),
  • Делукс соби со страничен поглед кон море (28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице
  • Големи стандардни соби со кревети на спрат (35м², француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Делукс соби со џакузи (30м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш, фен, сплит клима уред, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, сет за кафе и чај, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, вечерно бифе, сите локални и некои алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, пијалоци во бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во одредени часови во денот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско клубот, À la Carte ресторани со претходна резервација и дополнителна доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte рестотани: италијански, рибен и турски, барови околу хотелскиот комплекс, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, интернет, шопинг центар, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билијард, компјутерски игри, спа, центар за убавина и масажа. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација