Side Lowe Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Lowe Hotel
 • 28 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Side Lowe Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа на само 800 m од центарот на Сиде и 65 km од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 72 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува со вода), ќерамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, кафе пауза и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 – 23:00 часот, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот.

  Не е вклучено: увозни и други локални пијалаци кои не се на мени листата, свежо цедени сокови, турско кафе, еспресо, сладолед, флаширани пијалаци и пијалаци во лименка, флаширана вода, храна и пијалаци по 23:00 часот. (Делот за закуски на плажа е отворен од 01.05.2024).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на базен.

  Доктор на повик, телефон, факс, сеф само на рецепција се доплаќаат.

  Wi-Fi интернет конекцијата во целиот хотел се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 1200 m од хотелот.

  Бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпи за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, еден тобоган, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: турска бања, масажи, парна бања, сауна, сите спортови на вода на плажа.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација