Side Star Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Star Beach Hotel
 • 40 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Side Star Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Сиде на 1 км од Сиде и Манавгат и 65 км од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 266 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (19м², една спална соба со дупли кревет, еден кревет на расклопување, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (29м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)

  две соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватнo купатилo со туш кабина, фен, бањарки, влечки, клима уред, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет конекција до 2MB и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, сладолед два пати во денот во барот на базен, пијалоци во барот на плажа до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот само во еден ресторан.

  Не е вклучено: локални и увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски ресторан, италијански ресторан и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет кафе, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција бесплатна во целиот хотел до 2MB.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Секоја промена на крпите е со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, гимнастика се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, билијард, куглање, соба за игри, центар за убавина и масажа.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 12 години со различни активности и програми, игралиште и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација