Side Star Elegance

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Star Elegance
 • 49 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Star Elegance

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 3км од Сиде и 71км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 499 соби во главна и две помошни згради.

  • Стандардни соби (лоцирани во главна или помошни згради, 23-28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Еко соби (во главна или помошна зграда, 23-26м², една спална соба, едно купатило, без балкон, со керамички под, макс. 2+1 лице),
  • Апартмани (35м², главна зграда, две посебни спални соби, едно купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни дуплекс соби (во помошна зграда, 53м², дуплекс, долу еден француски кревет + софа + бања, горе спална соба со француски кревет и бања со Jacuzzi, меѓу спратовите има врата, макс. 4+1 лица),
  • Фамилијарни соби (33м², главна и помошна зграда, две спални соби со врата меѓу нив, едно купатило, макс. 4 лица),
  • Соби до директен пристап до базенот (главна зграда, приземје во просторот на градина, 24м², директен пристап до базенот, макс. 2 лица, тој тип на соба е недозволен за деца),
  • Deluxe terrace соби (28м², главна зграда, со поглед на море, една спална соба, едно купатило, тераса, макс. 2+2 лица),
  • Deluxe terrace соби со Jacuzzi (главна зграда, 28м², една спална соба, едно купатило, Jacuzzi, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со приватни купатила, со туш кабина, фен, бањарка, папучи, клима уред кој работи според временските услови, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секојдневно), електричен бокал, ламинатен под, само во Swim up соби керамички подови, сеф, сателитска ТВ, музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна закуска, ноќна шведска маса, сладолед во попладневни часови, свежо цеден сок само за појадок, мини бар во собите, À la Carte ресторани со претходна резервација, еднаш за време на престојот и само во еден од нив, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени луксузни увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и во лименка пијалоци, свежо цедени сокови (со исклучок за појадок), енергетски пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за отворена шведска маса, À la Carte ресторани – турски, италијански, кинески, рибен, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во цел хотел е бесплатен до 2 MB.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата се масажи, билијард, соба за игри, спортови на вода, рефлектор за тениско игралиште и часови. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базенот, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години и Junior клуб од 12-16 години соразлични активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација