Side Star Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Star Resort
 • 31 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Star Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гундоду на 12 км од Сиде и Манавгат, 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 462 соби во пет згради.

  • Стандардни соби (24м², една спална соба со францускиот кревет + кревет на расклопување или софа, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Големи стандардни соби (32м², една поголема спална соба со францускиот кревет + еден единечен кревет + кревет на расклопување или софа, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (40м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица)
  • пет соби за хендикепирани лица (24м², една спална соба со францускиот кревет + кревет на расклопување или софа, едно купатило, макс. 2+1 лице),

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини, фен за коса, папучи, клима уред, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, пиво со секојдневно дополнување), електричен бокал, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќна шведска маса, сите локални (и некои увозни) алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот, сладолед два пати дневно во барот покрај базенот, пијалоци во барот на плажа до 17 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш во текот на престојот во еден од нив. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и во лименки пијалоци, свежо цеден сок, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за отворена шведска маса, À la Carte ресторани, турска кујна, мексиканска и далекоисточна, барови околу хотелскиот комплакс. Доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет кафе, трговски центар, изнајмување кола се со доплата. WI – FI интернет во хотелот е бесплатен до 2 МB.

 • Плажа

  Хотелска плажа е 200м од хотелот, песочна, со лежалки, чадори и пешкири што не се наплаќат. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, тениски игралишта, турска бања, сауна, парна бања, мини голф, пинг-понг. Со наплата се спортови на вода, билард, куглање, game room, центар за убавина и масажа, рефлектори за тениските игралишта и часовите. Забавните програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базенот, вечерни забавни програми, Мини клуб за деца од 4 до 11 години, игралиште, мини диско во вечерните часови, клуб за тинејџери од 12 до 16 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација