Side Sun Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Sun Hotel
 • 41 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">SIDE SUN HOTEL - 4* - KUMKOY - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во Кумкој Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK"> на mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> 5 color:#333333;mso-ansi-language:MK"> color:#3

Инфо Side Sun Hotel


SIDE SUN HOTEL - 4* - KUMKOY - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во Кумкој на 5 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 207 соби во една главна зграда. Стандардни соби (22 м², макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (40 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).


Сите соби се опремени со купатило со туш или када, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода и минерална вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, колачи и чај, вечера, ноќни закуски, сладолед во одредени часови од денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во тек на престој во еден ресторан, бар на плажа од 10:00-17.30 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци по 24:00 часот, пијалоци во диско клбот.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Kebabistan – турска кујна, Santa Lucia – италијанска кујна, Sambrero – мексиканска кујна, Sakura – азиска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Со доплата: доктор, чување деца, фризер, телефон, интернет, компјутерски игри, перална, пеглање, хемиско чистење, изнајмување на автомобил. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна.


Плажа: Хотелска плажа со песок и ситни камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и крпи се бесплатни.


Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, СПА и центар за убавина, масажа, билијард.
Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години.


www.sidesunhotels.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација