Side Temple Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Temple Hotel
 • 37 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Центар на градот
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Side Temple Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде на 65км од аеродромот во Анталија. Хотелот е на 100м од брегот на морето и 1000м од хотелската приватна плажа.

 • Сместување

  Вкупно 44 соби во згради на еден кат.

  • Стандардни соби (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Фамилијарни соби (40м², две спални соби разделени со врата, две купатила, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини и фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот. Не се вклучени сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, барови покрај базенот, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, изнајмување кола, шопинг центар се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 1000м од хотелот. Лежалки и чадори без наплата. Има бесплатен превоз два пати наутро и два пати навечер.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, пинг-понг. Со доплата спортови на вода на плажа.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација