Sorgun Akadia Premium Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sorgun Akadia Premium Hotel & Spa
 • 21 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sorgun Akadia Premium Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 7 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Луксузни стандардни соби (32м², една спална соба со дупли кревет, софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Луксузни фамилијарни соби (50м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, бањарки, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), ламинатен под, сателитски LCD ТВ и музички канали, Wi-Fi конекција и балкон.

 • Услуга

  Премиум Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневни закуски, закуски во ресторанот на плажа од 10:00 - 17:00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, увозни пијалоци од мени листата, сладолед во одредени часови во денот, бар на плажа од 10:00 - 17:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени овошни сокови, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: South Anatolian ресторан и  Black Sea ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI–FI интернет конекција во целиот хотел и на плажа е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 550 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, лизгалки на вода, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, парна бања и турска бања се бесплатни.

  Со доплата: масажа, Wellness & SPA центар и сите спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)

Локација