Sueno Hotels Beach Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sueno Hotels Beach Side
 • 37 слики
 • За деца
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа

color:#253D82">SUENO HOTELS BEACH SIDE – 5* - SIDE color:#253D82"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">на mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> 60 mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language

Инфо Sueno Hotels Beach Side


SUENO HOTELS BEACH SIDE – 5* - SIDE


 

Локација: Хотелот се наоѓа на 60 км од аеродромот во Анталија, 5 км од Манавгат и 1 км од Сиде.


 

Сместување: Вкупно 760 соби. Има соби во главната зграда и во Villa & Lake Villas. Соби во главна зграда: Стандардни соби (31 м²; една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице). Фамилијарни соби (43 м²; две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица). Апартмани (91 м²; една спална соба и една дневна соба, купатило со џакузи, макс.4 лица), и еден Кралски апартман.


Вила & Езеро (се наоѓаат зад главната зграда и распоредени во 13 блока): Вила стандардни соби (31 м²; некои од тие соби имаат директен пристап на базен и можат да бидат на прв или втор кат, имаат ламинатен под, макс.3 лица). Вила фамилијарни соби (54 м²; собите се дуплекс со директен пристап на базен, керамички под, макс.4 лица).


Во сите соби има приватно купатило со туш или када, фен, централен клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), сеф, тепих или ламинатен под, салтелитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон или тераса. Вила собите се наоѓаат позади главната зграда во делот на градината.


Услуга: Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, ручек, закуска попладне, попладневно кафе и колачи, вечера и полноќна закуска. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок од портокал само за појадок, детско бифе. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови (освен за појадок), À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, специјални пијалоци и сите флаширани пијалоци, услуга во Planet барот на плажа.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: италијански, рибен, мексикански, турски, кујна од Далечниот Исток и скара, барови во лоби, покрај базен и на плажа, диско бар. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција е бесплатна.Плажа: Хотелска приватна плажа со каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.


 


Спорт и забава: Има шест базени за возрасни и деца, еден внатрешен базен со греење, лизгалки на вода, турска бања, сауна, бања со пареа, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, фудбал, одбојка на плажа, мини голф се вклучени во цената. Се доплаќаат: масажа, Wellness и Spa центар, куглање, осветлување за тениски терени, билијард, компјутерски игри, спортови на вода, часови по нуркање. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, навечер шоу програми, жива музика, диско клуб. Специјални програми за деца во Lollipop Kids club. Забвен парк се доплаќа.


 


 


www.sueno.com.tr


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА 


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација