Sultan of Dreams Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sultan of Dreams Hotel & Spa
 • 24 слики
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Sultan of Dreams Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кизилот на 15 км од Манавгат и 95 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 367 соби.

  Стандардни соби (32м², една спална, купатило, макс. 2+1).

  Фамилијарни соби (55м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс.4+1).

  4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (обична и минерална вода се полни секој ден), сеф (со доплата), ламинаен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часа услуга – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, ноќни закуски, ран појадок, сладолед во одредено време од денот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, À la carte ресторани со претходна резервација и со доплата, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (турски, италијански), барови, диско клуб.

  Доктор, чување деца, фен, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, перење алишта, хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување коли се со доплата. Wi-Fi интернет (со ниска брзина) во лоби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, пинг понг.

  Со доплата се спортови на вода, велнес и СПА центар, масажа, билијард.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца меѓу 4-12 год, детско игралиште, програми во текот на денот, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација