Sun Club Side Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sun Club Side Hotel
 • 47 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sun Club Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сиде на 2км од центарот и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 146 соби во пет 2-катни блока.

  • Стандардни соби (17м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице, некои соби се со кревети на спрат, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабини и фен, клима уред, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода при пристигнување, покасно само вода дополнувана секојдневно), електричен бокал, сеф (со доплата) ламинатни подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вкучено - отворена шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, концентрирани овошни сокови, сладолед во одредени часови. Бар на плажа наутро од 11.00-11.30 и попладне од 15.00-15.30 само со безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: сите пијалоци после 24.00 ч, сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сите флаширани и во лименки пијалоци, специјални вина, услуга во соба. À la Carte ресторан со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за отворена шведска маса, еден À la Carte ресторан, бар покрај базенот, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар со доплата. WI-FI интернет во лобито не се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, а пешкири за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалка, фитнес простор, турска бања, сауна, пинг-понг. Со доплата: масажи, билијард, компјутерски игри, спортови на вода. Лесна анимациска програма во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-10 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација