Sunlight Garden Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sunlight Garden Hotel
 • 33 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sunlight Garden Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, на само 1км од центарот на Сиде и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 112 соби

  • Апартман со две спални (50м², две спални соби, една дневна соба со кујна, купатило, два балкона, макс. 6 лица),
  • Апартман со една спална (40м², една спална соба, дневна соба со кујна, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф (со доплата), фрижидер, електричен бокал, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, време за кафе и чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед во одредени часови во денот, закуски во текот на денот. Не е вклучено: сите увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и коктели, свежо цедени сокови, турско кафе, еспресо, флаширани пијалоци и од лименка, храна и пијалоци по 23.00 часот, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Доктор на повик, телефон. WI – FI интернет конекцијата во хотелскиот комплескс е бесплатна.

 • Плажа

  Гостите ја користат градската песочна плажа која се наоѓа на 500м од хотел. Лежалките и чадорите за сонце се наплаќаат. Има бесплатен превоз неколку пати во текот на денот. Лежалките и чадорите за сонце покрај базен се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни, два посебни базена деца, една лизгалка на плажа, пинг-понг, турска бања. Билијард, масажа и водени спортови на плажа се со доплата. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација