Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)
 • 46 слики
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кизилагач на 8 км од Манавгат и 75 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 504 соби во главната зграда и 14 клуб згради.

  • Стандардна соба во главна зграда со поглед на копно (28м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс.2 + 1 лица),
  • Стандардна соба во главна зграда со поглед на море (25м², една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс.2 лица)
  • Клуб супериорни соби (28м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2 + 1 лице),
  • Клуб фамилијарни соби (52 м², две спални соби со поврзувачка врата, едно купатило, макс. 4 лица - реновирани 2018),
  • Клуб дуплекс фамилијарни соби (65м², една спална соба на приземје и дневна соба со софа, на галерија кат софа кревет, две купатила, макс.5 лица - реновирани 2018),
  • Клуб Бегонвил (35м², една спална соба со француски кревет, една дневна соба со две софи, поврзувачка врата, едно купатило макс.4 лица).
  • четири соби за лица со попраченост.

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш, фен за коса, централен систем за климатизација што работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, пиво се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, под со тепих, (паркет во клуб зградите), сателитска ТВ и музички канали, балкон. WI-FI Интернет (ниска брзина) е бесплатен.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено - шведска маса за ран појадок, појадок, ручек, ужинка, ручек, вечера, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок само за појадок, сладолед во одредени часови, слаткарница. Не се вклучени: специјални и луксузни увезени пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, собна услуга, À la Carte рестораните се со доплата и претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани – италијански*, монголски, суши ресторан*, руска кујна*, индиски*, француски*, мексикански*, кујна од Далечен исток*, турски, ресторан за скара, медитеранска кујна*, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, трговски центар, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола со доплата. WI - FI интернет во сите простории и јавни површини е бесплатен (ниска брзина).

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, тениски терени со тврда подлога (само 2 се бесплатни), пинг-понг, кошарка, одбојка, мини фудбал, одбојка на плажа, гимнастика, сквош. Со доплата: спортови на вода, тениски терени со глинена површина, рефлектор на тениски игралишта, мини голф*, СПА & центар за велнес*, масажа, центар за убавина, билјард, куглање, клуб за коњи, професионални фудбалски игралишта, лизгалиште (мин. групи од 20 лица и со резервација 4 дена однапред). Забавни програми за возрасни и деца во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа во вечерните шоу програми. Мини клуб за деца од 04-16 години во групи според возраста со различни програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација