Sural Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sural Hotel
 • 18 слики
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

SURAL HOTEL - 5* - COLAKLI - MANAVGAT mso-ansi-language:MK;mso-fareast-language:TR" lang="MK">Локација mso-ansi-language:RU;mso-fareast-language:TR" lang="RU">: mso-bidi-theme-font:minor-latin;mso-ansi-language:MK;mso-fareast-language:TR" lang="MK"> Хотелот се наоѓа во Чолакли на 12км од Манавгат и 55км од аеродромот во Анталија. mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;mso-ans

Инфо Sural Hotel

SURAL HOTEL - 5* - COLAKLI - MANAVGAT

Локација: Хотелот се наоѓа во Чолакли на 12км од Манавгат и 55км од аеродромот во Анталија.

 

Сместување: Вкупно 343 соби. Стандардни соби (27м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица). Сите соби се со приватно купатило со када, туш кабина, фен, клима уред што работи според временските услови, телефон, мини бар (вода дополнувана секојдневно), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон (некои соби се без балкон).

 

Услуга: Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, полноќна супа, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 00.30 часот, À la Carte ресторан со претходна резервација еднаш во текот на престојот, ресторан со закуски и барот на плажа. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, сите флаширани пијалоци.

 

Содржина: Главен ресторан за отворена шведска маса, барови на околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во лоби е бесплатен.

 

Плажа: Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири за на плажа се бесплатни.

 

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, гимнастичка сала, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, рефлектори за тениско игралиште и опрема, билијард, масажа и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште и мини диско во вечерните часови.

 

www.sural.com.tr

Хотелот е реновиран во 2020 год.

 

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација