Sural Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sural Resort Hotel
 • 26 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

SURAL RESORT - 5* - COLAKLI - MANAVGAT Локација : Хотелот се наоѓа во Чолакли, на 12 км од Манавгат и 55 км од аеродромот во Анталија. Сместување : Вкупно 536 соби во 8 блока. Стандардни соби (27 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1). Фамилијарни соби (36 м², две спални соби со поврзувачка врата, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со приватни купатила со када, туш кабина и фен, к

Инфо Sural Resort Hotel

SURAL RESORT - 5* - COLAKLI - MANAVGAT

Локација: Хотелот се наоѓа во Чолакли, на 12 км од Манавгат и 55 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 536 соби во 8 блока. Стандардни соби (27 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1). Фамилијарни соби (36 м², две спални соби со поврзувачка врата, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со приватни купатила со када, туш кабина и фен, клима уред кој работи спрема временските услови, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво се дополнува секојдневно), сеф (со доплата), електричен бокал, сет за кафе и чај, ламинатни подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга: Сѐ вкучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуска, вечера, полноќна закуска, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 00:00 час, сладолед во одредени часови, ресторан со закуски и бар на плажа. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, свежo цедени сокови, À la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, сите пијалоци во шише и лименка.

Содржина: Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во лоби е бесплатен.

Плажа: Хотелска песочна плажа на 300 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Приватен павилјон на плажа е со претходна резервација и со доплата.

Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, гимнастика, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата се спортови на вода, осветлување на тениски терен и опрема, билијард, масажи и центар за убавина.

Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 год, игралиште за деца, клуб за тинејџери од 12-17 години, мини диско во вечерните часови.

www.sural.com.tr

Хотелот е реновиран во 2020.

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНА БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.

 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација