Sural Saray Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Sural Saray Hotel
 • 31 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sural Saray Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чолакли на 12км од Манавгат и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 248 соби.

  • Стандардни соби (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со када, туш кабина и фен, клима уред кој работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода дополнувана секојдневно), сеф (со доплата), ламинатни подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вкучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, полноќна закуска, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 00:30 часот, À la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, сите флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан за отворена шведска маса, À la Carte ресторани: Mosaic - морска храна, Palm – турска кујна, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет во лоби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастичка сала, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата се спортови на вода, тениски игралишта со рефлектори и опрема, билијард, масажи и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација