Terrace Beach Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Terrace Beach Resort
 • 34 слики
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Terrace Beach Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 4 km од Сиде и 65 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 270 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (24 m², една спална соба  со дупли кревет + софа, купатило, макс. 2+1 лице).

  Економски соби (20-24 m², лоцирани помеѓу катови и достапни само по скали, поглед кон копно, макс. 2+1 дете).

  Фамилијарни соби со поглед кон копно (28 m², една голема спална соба со преграда, еден дел со француски кревет, друг со кревети на спрат за деца, едно купатило, само поглед кон копно, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни соби со поглед кон море (38 m², две посебни спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, директен телефон, сеф (бесплатен), мини бар (сокови, обична и минерална вода се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ЛЦД ТВ и музички систем, бесплатна WI-FI интернет конекција, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски на плажа и покрај базен, вечера, ноќно бифе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00-24:00 часот, сладолед во бар покрај базен во одредено време од денот (попладне).

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, свежо цедени сокови, сите пијалаци во шише и од лименка, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, пијалаци во диско клубот и услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sultan – турска кујна, Turkuaz – медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, продавници, фризер.

  WI-FI интернет на јавните површини и собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалките, крпите на плажа и чадорите за сонце се бесплатни.

  Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени (внатрешните базени не работат во летната сезона во периодот од 01.04-31.10.2024) за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа, СПА и велнес центар, јавање коњи.

  Забавни програми (лесна анимација) во текот на денот, натпревари, вечерни шоу програми за возрасни. Мини клуб за деца од 4-12 години, со програми во текот на денот и вечерта, детско игралиште.

  Хотелот е реновиран во 2016/2017 година.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација