The Xanthe Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • The Xanthe Resort & Spa
 • 55 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо The Xanthe Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 7км од Сиде и 60км од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 243 соби во 4 блока.

  • Стандардни Соби: (24м², една спална соба со француски кревет и кревет на спуштање, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарна Соба: (30-35м², две спални одвоени со врата, една со француски кревет и една соба со кревети на спрат, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Супериор Соби: (55м², две спални соби одвоени со врата ,во едната соба француски кревет а во другата два единечни кревети , едно купатило, макс. 4 лице), и 4 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, после тоа само вода), сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, закуски во барот на базен и на плажа, вечера, слаолед во попладневните часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 02:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација во кој било од рестораните и еднаш за време на престојот, закуска на плажа од 10.00 часот до 18:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Safron- турска кујна, барови за закуска покрај базен и на плажа, лоби бар. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, интернет, шопинг центар дополнително се наплатуваат. Wi-FI интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори, и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, еден олимписки базен само за лица +16 години, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг- понг, мини голф. Се доплатува: спортови на вода, Спа услуги, масажа, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 6 – 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација