Trendy Verbena Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Trendy Verbena Beach
 • 20 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Trendy Verbena Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 10км од Манавгат и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 359 соби во 4 блока.

  • Стандардни Соби: (28м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби со Кревети на Спрат: (28м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (36м², две спални соби со врата помеѓу, едната спална со француски кревет, другата спална со една софа и дополнителен кревет, едно купатило, макс.3+1 лице).
  • Апартмани: (36м², една спална соба и една дневна соба, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, бањарка, папучи, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф (со доплата), LCD TV со сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, бифе доцна навечер, сите локални и некои алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, сладолед во барот за закуски за време на одредени часови, слаткарница, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за престој во еден од нив. Закуска на плажа од 10:00 до 18:00 часот. Не е вклучено: премиум и луксузни увозни пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: A la Turca - турска кујна, La Mimosa - италијанска кујна, La Tulipe - француска кујна, La Palapa - мексиканска кујна и Blue Waters - рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениски терен, турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, одбојка на плажа. Се доплаќаат: спортови на вода, билијард, куглање, компјутерски игри, SPA центар и центар за убавина и масажа, осветлување за теренските терени и часови по тенис. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-17 години поделени во групи според возраста, со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација