TUI BLUE Barut Andiz

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • TUI BLUE Barut Andiz
 • 33 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Отворен базен
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо TUI BLUE Barut Andiz

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, оддалечен 1,5км од Сиде и 62км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 139 соби во една главна зграда.

  • Стандардни Соби: (28м², една спална соба, купатило, мах. 3 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, бањарки, папучи, сплит клима уред, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, торта и чај, вечера, вечерни закуски, сладолед во одредени часови од денот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само во еден ресторан за време на престојот, бар на плажа од 10.00-17.00 часот со безалхолни пијалоци и топли пијалоци. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, пијалоци после 24:00 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани: Culinarium – интернационална кујна и Olive – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Со доплата: доктор, телефон, хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување на автомобил. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа, оддалечена 150м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, велнес и центар за убавина, масажа, билијард. Кратка анимација, жива музика неколку пати во неделата.

 • Веб страна на хотелот

Локација